Brusírna Skuteč

Potřebujete nabrousit pilových kotouč, řetěz k motorové pile nebo doladit ostří nůžek, seker, nožů, dlát a dalších nástrojů? Stavte se do naší prodejny Elektronářadí Cemper ve Skutči. 

Disponujeme bruskami pro broušení řetězů k motorovým pilám, broušení pilových kotoučů a dalších nástrojů. Ceník a dobu dodání broušení pilových kotoučů najdete na konci stránky.  

1b 2b 3b

broušení pilových kotoučů

Váš pilový kotouč převezmeme, nabrousíme, uděláme na něm šraňk a případné další úpravy. Broušení kotoučů trvá zpravidla 2 - 5 dní v závislosti na vytížení brusírny. 

Pilové kotouče brousíme na automatické brusce. Ta srovná jednotlivé zuby podle nejmenšího zubu na kotouči. Díky tomu dojde k přesnému vyvážení pilového kotouče a při řezání se vám nestane, že kotouč tzv. kope. 

nepřijímáme

  • Znečištěné a rezavé kotouče
  • Kotouče s větším počtem vylomených zubů (nelze je pak přesně vyvážit a práce s nimi není bezpečná)
  • U kotoučů s prasklými zuby neděláme šraňkování

broušení pilových řetězů

Pilové řetězy brousíme na speciální brusce na řetězy. Díky tomuto postupu dosáhnete při řezání větší účinnosti než při běžném domácím broušení např. stopkových pilníkem. Pilové řetězy zpravidla brousíme do druhého dne. 

Díky broušení řetězů uděláte z vašeho starého řetězu nový. Při nabroušeném řetězu dochází k většímu úběru materiálu a efektivitě. Pravidelné broušení řetězu také zamezuje tzv. kopání motorové pily a snižování rizika zranění při práci. 

nepřijímáme

  • Výrazně znečištěné řetězy např. olejem
  • Řetězy nasazené na motorové pile

broušení nožů a dalších nástrojů

Na pomaloběžné brusce nabrousíme i nože, nůžky, sekery, dláta, nože do sekačky a další nástroje. Díky pomaloběžnému broušení nedochází k vysokému tření a přehřívání nástroje a následné deformaci čepele. Nože, nůžky a další nástroje zvládneme zpravidla brousíme do druhého dne

nepřijímáme

  • Výrazně znečištěné nástroje
  • Nástroje s poškozenými čepelemi

 

ceník broušení

  Cena* Doba nabroušení**
Broušení pilových kotoučů 120 Kč 2 - 5 dní
Broušení pilových řetězů 40 Kč 1 den
Broušení nástrojů Dohodou 1 den

* Cena broušení se může změnit v závislosti na stavu a době nutné k pečlivému nabroušení kotouče nebo řetězu. Veškeré ceny jsou uvedeny vč. 21% DPH. 

** Doba dodání nabroušeného kotouče, řetězu nebo nástroje se může změnit v závislosti na vytížení brusírny.

odběr nástrojů k nabroušení

Vaše pilové kotouče, řetězy a nástroje přineste očištěné buď na prodejnu Elektronářadí Cemper ve Skutči nebo do prodejny Hobby Market Zaječice. V případě odběru v prodejně Hobby Market Zaječice se doba nabroušení navyšuje o 1 den v důsledku nutnosti přepravy daného nástroje do brusírny. 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.