10 nápadů na paletové postele

 

 

Paletový nábytek dneska frčí. I v našem okolí nacházíme stále lepší a originálnější nápady na to, jak si zpříjemnit bydlení za pár korun. Stačí vám k tomu euro palety, hřebíky, kladivo, případně pak pár latí na spojení palet. Zbytek už je jen na vaší inspiraci a talentu. Ale nebojte. Postavit si postel z palet je jednodušší než se může zdát.

kde sehnat palety?

Často se nás ptáte, kde se dají palety sehnat. Nejjednodušší je zeptat se ve vašem okolí. Palety nabízejí stavebniny, sběrné dvory, výrobní závody nebo přímo výkupní sběrny palet. Ti všichni nabízejí použité palety, které pro potřeby stavby nábytku stačí. 

Cena palet se pohybuje od 40 Kč do 250 Kč. Vše je závislé na kvalitě palety. Nejběžnější cena palety ze stavebnin nebo třeba ze sběrného dvora je kolem 100 Kč. Počítejte ale s tím, že vás čeká broušení, případně lakování a další drobné úpravy. 

banner-eshop

inspirace na postele z palet

Za postel nemusíte utrácet tisíce. Stačí vám trocha zručnosti, pár stovek a základní nářadí. Pojďme si představit, jaké možnosti nabízí šikovně postavené a dekorovaná paletová postel. 

1. romantické hnízdečko lásky

Dvě vrstvy běžných palet a tři řady po dvou. K tomu si připočtěte tři palety na postel. A máte nízkou postel, ze které ráno nebudete chtít vylézt. S tou romantikou to nepřežeňte. Svíčky a dřevo se nemají v lásce. 

1

2. minimalistická studentská postel

Nízký futon ze čtyřech palet se hodí třeba pro studenty. Volný prostor v paletách vyplňte knížkami a učebnicemi. S takovouhle postelí se budete na zkouškové období těšit. Palety můžete samozřejmě nabarvit tak, aby vám ladili se stěnami pokoje. 

2

3. dřevěná klasika jinak

Pamatujete staré rozvrzané postele našich babiček? Možná se na nich nespalo úplně ideálně, nostalgii ale nezapřete. Na tuhle postel potřebujete trochu více talentu než na jinou, ale věřte, že jako designový doplněk na chatě se bude skvěle vyjímat. 

6

4. přenosná lenoška (nejen) na spaní

Tahle lenoška snese leccos. Díky kolečkům přimontovaným zespodu palet ji snadno dopravíte třeba na zahradu. Zkoušeli jste se někdy opalovat v posteli? Vyzkoušejte a nebudete chtít nic jiného

5

5. postel do moderní ložnice

Zařizujete si ložnici? Možná byste měli vynechat návštěvu velkého obchodu s drahým nábytkem a namísto toho si to udělat originálně a po svém. Garantujeme, že nikdo jiný takovou postel nemá. Vyjde vás na pár stovek a složenou ji máte rychleji než běžný prefabrikát.

3

6. ozdoba dětského pokoje

Myslete i na nejmladší. S dostatečně komfortní matrací můžete ze třech palet vytvořit postel pro vaši ratolest. A pokud k juniorovi přibyde i sestřička, není nic jednoduššího, než přidat další dvě palety a máte postel pro dva.

4

7. postel pro náhlé návštěvy

Překvapila vás návštěva a nemáte rozkládací pohovku? Buďte na tyto krizové situace připraveni. Uložte návštěvu na originální paletový futon. Slibujeme vám, že do měsíce vám bude volat, jak jste postel vyrobili. 

7

8. Rustikální paletová postel

Máte ložnici zařízenou v rustikálním stylu? Vytvořte si unikátně vypadající postel z palet, která ložnici dodá ten pravý punc starožitnosti. 

8

9. nejjednodušší postel na světě

Tahle postel vám zabere asi tak půl hodinky času. Skutečně. V poledne nevíte, kam byste hlavu složili, a večer máte lože, které by vám i králové záviděli. 

9

10. stylová dětská postýlka

Tahle dětská postýlka je sice trochu těžší na složení. Věřte nám ale, že stylovější doplněk dětského pokoje nikdo v širém okolí určitě nemá. Vyzkoušejte sami. 

10

Máte vlastní paletovou postel nebo nápad, o který se chcete podělit? Sdílejte ho na naší Facebookové stránce nebo nám ho napište do komentářů pod článek. 

Zdroj: http://www.101palletideas.com/pallet-bed/