Recenze: Nabíjecí svítilna Pavexim COB LED 3 W

LED svítilny v jakékoliv podobě se dnes těší velké oblibě. Jejich hlavní výhodou je oproti běžným svítilnám se žárovkou znatelně větší proud světla s menší spotřebou energie. LED svítilny tedy vydrží déle a ušetří vám tak mnoho peněz a času. Nejinak je na tom i LED svítilna Pavexim LED COB 3W. V tomto nenápadném kusu domácího doplňku se spojil výkon profesionálních LED svítilen, funkčnost montážních a strojních osvětlení a zároveň kompaktnost a všestranné využití.

84757a4ef6e6e4bc55f91f69c585bec4

Hlavní výhodou svítilny Pavexim LED COB 3W je její bezdrátový provoz. Svítilna je kompletně nabíjecí s dobou nabíjení kolem 9 hodin. Standardně je vybavena baterií Li-Ion, které patří ve své třídě k těm nejlepším. Díky ní tak při běžném provozu dokáže svítit 5 – 6 hodin navzdory tomu, že samotný výrobce uvádí dobu svícení 4 hodiny. Ve své výbavě má svítilna jak nabíječku do 230V sítě, tak i 12V adaptér pro auto nabíjení, díky kterému se tak stává i vhodným doplňkem pro kempování či dovolenou v přírodě. I při nabíjení je svítilna velmi úsporná a bere si jen nutné minimum proudu ze sítě, což je ostatně velké pozitivum všech Li-Ion baterií.

Oproti běžným LED svítilnám má Pavexim LED COB 3W zásadní výhodu ve své COB diodě. Namísto několika menších diod rozmístěných ve svítící ploše Pavexim obsahuje jednu COB diodu. Tato technologie spočívá v koncentraci jednotlivých LED čipů na malé ploše. Pokrytí této plochy vrstvou luminoforu zajišťuje rovnoměrný rozvod tepelných emisí z LED čipu a je tak možné dosáhnout o poznání vyššího svitu než v případě konvenčních LED diod. Tato technologie je momentálně na vzestupu a jak se profesionálové a prodejci v oboru světelné techniky shodují, je možné, že v příštích letech zcela nahradí běžné LED diody právě COB technologie. Za vše ostatně mluví fakt, že COB technologie je již nyní využívána pro osvětlování velkých halových scén a projekcí například na koncertech či divadelních představeních.

COB diodou ovšem světelné funkce této LED svítilny nekončí. Svítilna taktéž disponuje čelním panelem s šesti běžnými LED diodami o výkonu 1 W. I tento panel poskytuje vysokou svítivost a dá se využít pro čelní svícení ve stísněných prostorech, kam se s COB diodou nedostanete. Drobnou nevýhodou svítilny je, že tento panel nelze používat zároveň s COB diodou a disponovat tak větším světeleným úhlem. Zároveň ho nelze přepnout ani do více funkcí jakými je například blikání, což je funkce využitelná zejména při kempování či jiných outdoorových aktivitách. 

Při strojních a montážních pracích jistě oceníte i rukojeť, která je otočná o 360 °. Zároveň rukojeť disponuje kloubem, který lze vyhnout až do úhlu 90 ° a osvítit jinak nedostupné prostory. Manipulaci se svítilnou usnadňuje plastové poutko na zadní straně svítilny a vestavěný magnet na spodní straně nástroje, díky kterým tak budete moci svítilnu uchytit v případě montážních či strojních prací.

Svítilna Pavexim COB LED 3 W je velmi robustní nářadí odolné vůči nárazům a otřesům. Poskytuje velmi velký proud světla a to jak z hlavní světelné plochy díky COB diodě, tak i z čela svítilny díky 6 běžným LED diodám. Díky COB LED technologii je svítilna velmi výkonná a poskytuje silný proud světla a to s minimální spotřebou. Pavexim COB LED 3 W se díky tomu tak řadí mezi cenově dostupné svítilny s velkým výkonem a malou spotřebou baterie, které jsou vhodné jak pro běžnou domácí potřebu, tak i pro dílenský provoz. Drobným nedostatkem je pak malý počet funkcí, které by byly užitečné při kempování a jiných outdoorových aktivitách.

vyzkoušejte NABÍJECÍ SVÍTILNU PAVEXIM.

 

4,5_helmy